Filter products

Product type

Brand

Refine by price

Colour

Currently in stock

Organic

Vegan

On promotion

Review rating

Marketplace product

Promotions

Paraben free

Oil free

Allergen free

Permanent Hair Dye

467 products found
Items per page 60
Sort by

Garnier Olia Bold 6.60 Intense Red Permanent Hair Dye

+17
2277
2 for £15 on selected Garnier Olia
Learn More
    Original price £9.99 each £9.99 each

Directions Mixing Bowl

1
    Original price £4.95 each £4.95 each

L'Oreal Paris Preference Cool Blondes 8.1 Copenhagen Hair Dye

+14
1609
2 for £16 on selected L'Oréal Paris Preference
Learn More
Sorry, Store Pick-up Only
    Original price £12.99 each £12.99 each
Available in Stores only

Colour Freedom Permanent Hair Colour. 4.0 Dark Brown.

1
Sorry, Store Pick-up Only
    Original price £8.99 each £48.59 per 1l
Available in Stores only

Erayba Cool Colour Hair Dye Blue - 100ml

+8
0
    Original price £12.85 each £128.50 per 1l

Colour Freedom Permanent Hair Colour. M9 Silver Grey.

4
Sorry, Store Pick-up Only
    Original price £8.99 each £48.59 per 1l
Available in Stores only

Superdrug Pick & Mix Semi Permenant Hair Dye Rose Gold

25
3 for £10 on selected Pick & Mix
Learn More
    Original price £5.00 each £5.00 each

Simply Colour Permanent Hair Dye – Natural Dark Brown (3.0)

0
    Original price £7.49 each £7.49 each

Simply Colour Permanent Hair Dye – Deep Red Brown (4.5)

0
    Original price £7.49 each £7.49 each

Simply Colour Permanent Hair Dye – Extra Light Blonde (10.1)

0
    Original price £7.49 each £7.49 each

Vitalcare Permanent Hair Colour 9/00 Very Light Blonde 100ml

0
Buy 2 and save 20% on selected Vital Care products
Learn More
Buy 3 and save 25% on selected Vital Care products
Learn More
Get 4 at the price of 3 on PerfumeScents Store
Learn More
    Discounted price £4.15 each   Original price was £17.65 £17.65 £41.50 per 1l

Simply Colour Permanent Hair Dye – Natural Light Brown (6.0)

0
    Original price £7.49 each £7.49 each

Herbatint Hair Colour Black 1N

0
    Original price £11.95 each £199.17 per 1l

Vitalcare Permanent Hair Color 4/00 Chestnut 100ml

0
    Original price £9.15 each £91.50 per 1l

Herbatint Hair Colour Platinum Ash Blonde 10C

0
    Original price £14.90 each £248.33 per 1l

Herbatint Hair Colour Light Mahogony Chestnut 5M

0
    Original price £11.95 each £199.17 per 1l

Simply Colour Permanent Hair Dye – True Red (6.6)

0
    Original price £12.99 each £4.33 each

Clairol Nice'N Easy Crème Permanent Hair Dye 6G Light Golden Brown

+32
26623
2 for £12 on selected Nice'n Easy
Learn More
Sorry, Store Pick-up Only
    Original price £7.99 each £7.99 each
Available in Stores only

Herbatint Vegetal Organic Hair Color Honey Blonde Power

0
    Original price £14.35 each £143.50 per 1kg

Simply Colour Permanent Hair Dye – Natural Black (2.0)

0
    Original price £7.49 each £7.49 each

Revlon Revlonissimo Colorsmetique 60ml - 8.13 Light Frosty

0
    Discounted price £5.10 each   Original price was £8.95 £8.95 £85.00 per 1l

Revlon Revlonissimo Colorsmetique 60ml - 8.01 Light Natural

0
    Discounted price £5.10 each   Original price was £8.95 £8.95 £85.00 per 1l

Simply Colour Permanent Hair Dye – Extra Light Blonde (10.1)

0
    Original price £9.99 each £5.00 each

Simply Colour Permanent Hair Dye – True Red (6.6)

0
    Original price £7.49 each £7.49 each

Herbatint Vegetal Organic Hair Color Neutral Cassia Power

0
    Original price £14.85 each £148.50 per 1kg

Simply Colour Permanent Hair Dye – Natural Light Blonde (9.0)

0
    Original price £9.99 each £5.00 each

Herbatint Hair Colour Ash Blonde 7C

0
    Original price £13.00 each £216.67 per 1l

Simply Colour Permanent Hair Dye – Natural Light Brown (6.0)

0
    Original price £12.99 each £4.33 each

Herbatint Vegetal Organic Hair Color Moon Light Power

0
    Original price £14.85 each £148.50 per 1kg

Clairol Nice'N Easy Crème Permanent Hair Dye 11A Ult Light Ash Blonde

+32
26623
2 for £12 on selected Nice'n Easy
Learn More
Sorry, Store Pick-up Only
    Original price £7.99 each £7.99 each
Available in Stores only

Herbatint Hair Colour Blonde 7N

0
    Original price £11.95 each £199.17 per 1l

Herbatint Hair Colour Dark Blonde 6N

0
    Original price £11.95 each £199.17 per 1l

Schwarzkopf Oleo Intense 4-50 Stone Brown Permanent Hair Dye

+6
649
Only! £5.50 on selected Schwarzkopf
Learn More
    Discounted price £5.50 each   Original price was £7.99 £7.99 £5.50 each

Herbatint Permanent Hair Color Gel 6C Dark Ash Blonde

+ 30 sizes
1
    Original price £13.00 each £86.67 per 1l

BioKap Extra Light Golden Blond 9.3 Rapid Hair Dye 135 ml

+11
0
    Original price £14.49 each £107.33 per 1l

Intercosmo Voila 3C Intense 60ml - 5.6 Tropical Red

0
    Discounted price £4.77 each   Original price was £7.95 £7.95 £79.50 per 1l

Goldwell Topchic Cool Reds Permanent Hair Color

0
    Original price £10.10 each £168.33 per 1l

Vitalcare Vivid Color Semi-Permanent Hair Dye Ruby 100ml

0
Buy 2 and save 20% on selected Vital Care products
Learn More
Buy 3 and save 25% on selected Vital Care products
Learn More
Get 4 at the price of 3 on PerfumeScents Store
Learn More
    Discounted price £4.15 each   Original price was £19.40 £19.40 £41.50 per 1l

Clairol Colour Strong Permanent Hair Dye 7.0 Dark Blonde

+7
477
2 for £16 on selected Clairol
Learn More
Sorry, Store Pick-up Only
    Original price £11.99 each £60.25 per 1l
Available in Stores only

Intercosmo Voila 3C Intense 60ml - 3.00 Dark Mediterranean

0
    Discounted price £4.77 each   Original price was £7.95 £7.95 £79.50 per 1l

Clairol Colour Strong Permanent Hair Dye 6.0 Light Brown

+7
477
2 for £16 on selected Clairol
Learn More
Sorry, Store Pick-up Only
    Original price £11.99 each £60.25 per 1l
Available in Stores only

Clairol Nice'N Easy Crème Permanent Hair Dye 10B Light Beige Blonde

+32
26623
2 for £12 on selected Nice'n Easy
Learn More
Sorry, Store Pick-up Only
    Original price £7.99 each £7.99 each
Available in Stores only

Herbatint Hair Colour Light Copper Blonde 8R

0
    Original price £14.40 each £240.00 per 1l

Herbatint Hair Colour Light Chestnut 5N

0
    Original price £11.95 each £199.17 per 1l

Clairol Nice'N Easy Crème Permanent Hair Dye 6.5G Lightest Gold Brown

+32
26623
2 for £12 on selected Nice'n Easy
Learn More
Sorry, Store Pick-up Only
    Original price £7.99 each £7.99 each
Available in Stores only

Clairol Nice'N Easy Crème Permanent Hair Dye 5G Medium Golden Brown

+32
26623
2 for £12 on selected Nice'n Easy
Learn More
Sorry, Store Pick-up Only
    Original price £7.99 each £7.99 each
Available in Stores only

Intercosmo Voila 3C Intense 60ml - 5.35 Light Golden

0
    Discounted price £4.77 each   Original price was £7.95 £7.95 £79.50 per 1l

Clairol Colour Strong Permanent Hair Dye 3.0 Darkest Brown

+7
477
2 for £16 on selected Clairol
Learn More
Sorry, Store Pick-up Only
    Original price £11.99 each £60.25 per 1l
Available in Stores only

Intercosmo Voila 3C Intense 60ml - 4.41 Medium Brown Amber

0
    Discounted price £5.37 each   Original price was £8.95 £8.95 £89.50 per 1l

Intercosmo Voila 3C Intense 60ml - 7.1 Medium Ash Blonde

0
    Discounted price £4.77 each   Original price was £7.95 £7.95 £79.50 per 1l

Revlon Color Excel Hair Colour 70ml - 8.12 Light Ash Iridescent Blonde

0
    Discounted price £5.31 each   Original price was £8.95 £8.95 £75.86 per 1l

Revlon Color Excel 70ml - 9.12 Very Light Ash Blonde

0
    Original price £5.99 each £85.57 per 1l

Erayba Cool Colour Hair Dye Black - 100ml

+8
0
    Original price £12.85 each £128.50 per 1l

Ayumi Herbal Henna + 9 Himalayan Herbs 150g

0
    Original price £11.99 each £79.93 per 1kg

Revlon Revlonissimo Color Excel Creme Gel Hair Colour 70ml

0
    Discounted price £6.15 each   Original price was £9.95 £9.95 £87.86 per 1l

Revlon Color Excel Hair Colour 70ml - 9 Very Light Blonde

0
    Discounted price £5.31 each   Original price was £8.95 £8.95 £75.86 per 1l

Erayba Cool Colour Hair Dye Tangerine - 100ml

+8
0
    Original price £12.85 each £128.50 per 1l

Vitalcare Shine Permanent Hair Color Light Golden Brown

0
Buy 2 and save 20% on selected Vital Care products
Learn More
Buy 3 and save 25% on selected Vital Care products
Learn More
Get 4 at the price of 3 on PerfumeScents Store
Learn More
    Discounted price £4.95 each   Original price was £15.30 £15.30 £49.50 per 1l

Revlon Color Excel Hair Colour 70ml - 5.41 Light Chestnut Ash Brown

0
    Discounted price £5.31 each   Original price was £8.95 £8.95 £75.86 per 1l

Revlon Color Excel Hair Colour 70ml - 55.20 Intense Light Burgundy

0
    Discounted price £5.31 each   Original price was £8.95 £8.95 £75.86 per 1l