Ariana Grande Sweet Like Candy 100ml Eau de Parfum

-25%
    Discounted price £39.75 each   Original price was £53.00 £53.00 £397.50 per 1l

Offer

Online Only! 25% off Fragrance
Learn More
Size: 100ML (£39.75)
30ML £19.80 £660.00 per 1l Save £13.20
50ML £25.80 £516.00 per 1l Save £17.20
100ML £39.75 £397.50 per 1l Save £13.25
We're sorry but this product is no longer available online
Ariana Grande Sweet Like Candy 100ml Eau de ParfumAriana Grande Sweet Like Candy 100ml Eau de ParfumAriana Grande Sweet Like Candy 100ml Eau de ParfumAriana Grande Sweet Like Candy 100ml Eau de ParfumAriana Grande Sweet Like Candy 100ml Eau de Parfum

Ariana Grande Sweet Like Candy 100ml Eau de Parfum

-25%
    Discounted price £39.75 each   Original price was £53.00 £53.00 £397.50 per 1l

Offer

Online Only! 25% off Fragrance
Learn More
Size: 100ML (£39.75)
30ML £19.80 £660.00 per 1l Save £13.20
50ML £25.80 £516.00 per 1l Save £17.20
100ML £39.75 £397.50 per 1l Save £13.25
We're sorry but this product is no longer available online

Collect from store

Search for a Store

Home Delivery Information

Delivery Options & Info

Product Information

Indulge in the irresistible new fragrance from Ariana Grande that surprises with candy sweet delight!

A luscious burst of sugar-frosted Blackberry and juicy Italian Bergamot sparkle with delicious addiction, while velvety layers of Crème de Cassis, fluffy Marshmallow and sexy Vanilla blend together to leave a sexy trail.

Product code: 713949

EAN: 0812256021711

Our customers say

AI Summary

Overall, customers find this fragrance to be a sweet, youthful gourmand that’s pleasant for everyday wear and offers strong value for money. The bottle design is frequently praised as cute and appealing, which makes it a popular pick for teenagers and as a casual, layering-friendly scent. However, many users report limited longevity and fading intensity after a few hours, with some batches exhibiting a slightly synthetic note. Delivery and ordering experiences are largely positive, with fast shipping and good packaging, though occasional minor cosmetic transit damage has been noted.

  • genai.genai.review.summary.pro Sweet gourmand scent profile appreciated by many
  • genai.genai.review.summary.pro Attractive, cute bottle design
  • genai.genai.review.summary.pro Great value for money and affordable pricing
  • genai.genai.review.summary.con Short longevity; fades after a few hours
  • genai.genai.review.summary.con Some batches have a noticeable synthetic undertone
  • genai.genai.review.summary.con Intensity decreases over time, requiring reapplication