Filter products

Product type

Brand

Refine by price

Currently in stock

Bundles category

On promotion

Review rating

Paraben free

Oil free

Allergen free

Promotions

Allergy Syrups & Sprays

24 products found
Items per page 60
Sort by

Sterimar Congestion Relief Nasal Spray 50ml

177
Free Next Day Delivery when you spend £6 on selected Cough & Cold
Learn More
Members Only! Great savings! on selected Sterimar
Learn More
  £4.39   Original price £5.39 each £107.80 per 1l
Member Price     £4.39 £87.80 per 1l
 

Piriteze Allergy Relief Cetirizine Syrup for Kids 70ml

2
Free Next Day Delivery when you spend £6 on selected Cough & Cold
Learn More
    Original price £6.29 each £89.86 per 1l

Superdrug Decongestion Nasal Spray 15ml

9
Free Next Day Delivery when you spend £6 on selected Cough & Cold
Learn More
Members Only! Save 50p on selected Superdrug Cough & Cold
Learn More
  £2.49   Original price £2.99 each £199.33 per 1l
Member Price     £2.49 £166.00 per 1l
 

Beconase Allergy & Hayfever Relief Nasal Spray - 100 sprays

11
Free Next Day Delivery when you spend £6 on selected Cough & Cold
Learn More
    Original price £6.79 each 7p each

Stérimar Stop & Protect Cold & Sinusitis relief

6
Free Next Day Delivery when you spend £6 on selected Cough & Cold
Learn More
Members Only! Great savings! on selected Sterimar
Learn More
  £7.19   Original price £9.50 each £475.00 per 1l
Member Price     £7.19 £359.50 per 1l
 

Pirinase Allergy Relief Nasal Spray for Adults x 60 Sprays

45
Free Next Day Delivery when you spend £6 on selected Cough & Cold
Learn More
    Original price £8.79 each 15p each

Sterimar Hayfever & Allergy Relief 50ml

110
Free Next Day Delivery when you spend £6 on selected Cough & Cold
Learn More
    Original price £5.99 each £119.80 per 1l

Clarityn Allergy 1mg/ml Syrup Mixed Berries Flavour 60ml

164
Free Next Day Delivery when you spend £6 on selected Cough & Cold
Learn More
    Original price £6.99 each £116.50 per 1l

Children's Allergy & Hayfever Relief 5mg /5 ml Oral Solution 2+ years

1
Free Next Day Delivery when you spend £6 on selected Cough & Cold
Learn More
Buy 1 get 2nd 1/2 Price on selected Health products
Learn More
Sorry, Store Pick-up Only
    Original price £4.89 each £69.86 per 1l
Available in Stores only

BecoDefense Kids Nasal Spray 20ml

1
Free Next Day Delivery when you spend £6 on selected Cough & Cold
Learn More
    Original price £10.49 each £524.50 per 1l

BecoDefense Adult Nasal Spray 20ml

6
Free Next Day Delivery when you spend £6 on selected Cough & Cold
Learn More
    Original price £9.99 each £499.50 per 1l

BecoDefense Adult & Kids Nasal Spray Bundle

    Original price £20.48 each

Opticrom Hayfever Eye Drops 10ml

6
    Original price £6.49 each £649.00 per 1l

Optrex Hayfever Relief Eye Drops Itchy Eyes 2% w/v 10ml

4
    Original price £6.25 each £625.00 per 1l

Optrex ActiMist Double Action Spray Itchy Watery Eyes 10ml

9
    Original price £13.75 each £13.75 per 10ml

Optrex Soothing Drops Itchy Eyes Pollen Allergy Relief 10ml

12
    Original price £5.89 each £589.00 per 1l

1-24 of 24 products