Filter products

Product type

Brand

Refine by price

Colour

Currently in stock

Bundles category

Organic

Vegan

On promotion

Review rating

Marketplace product

Paraben free

Allergen free

Oil free

Natural

Promotions

Dental

Dental

Get a healthier, brighter smile with our fantastic range of dental products. Whether you’re looking to improve your oral health, whiten your teeth or you’re simply looking to update your electric toothbrush with a newer model, we’ve got everything you need for healthy, happy teeth. Our great selection of toothbrushes, toothpastes and mouthwashes care for your teeth while interdental brushes and flossers help get into those hard to reach areas to give you healthy gums too.

648 products found
Items per page 60
Sort by

Oral-B iO3 Matt Black Electric Toothbrush + Travel Case

6402
Members Only! Better than 1/2 price on selected Oral B
Learn More
    Discounted price £64.99 each   Original price was £159.99 £159.99 £64.99 each

Oral-B iO3 Blush Pink Electric Toothbrush + Travel Case

6402
Members Only! Better than 1/2 price on selected Oral B
Learn More
    Discounted price £64.99 each   Original price was £159.99 £159.99 £64.99 each

Pro Care Purple Infinity Electric Toothbrush

27
better than 1/2 price on selected Pro Care
Learn More
Members Only! 1/2 price on selected Pro Care
Learn More
    Discounted price £18.00 each   Original price was £37.00 £37.00 £18.00 each

Pro Care Pink Infinity Electric Toothbrush

29
better than 1/2 price on selected Pro Care
Learn More
Members Only! 1/2 price on selected Pro Care
Learn More
    Discounted price £18.00 each   Original price was £37.00 £37.00 £18.00 each

Oral-B Vitality Pro Black Electric Toothbrush

136
Members Only! 1/2 Price on selected Oral B
Learn More
  £24.99   Original price £49.99 each £49.99 each
Member Price     £24.99 £24.99 each
 

Superdrug ProCare Clean Infinity Black Electric Toothbrush

1
better than 1/2 price on selected Pro Care
Learn More
Members Only! 1/2 price on selected Pro Care
Learn More
    Discounted price £18.00 each   Original price was £37.00 £37.00 £18.00 each

Superdrug ProCare Clean Infinity White Electric Toothbrush

2
better than 1/2 price on selected Pro Care
Learn More
Members Only! 1/2 price on selected Pro Care
Learn More
    Discounted price £18.00 each   Original price was £37.00 £37.00 £18.00 each

Pro Care Total Clean Toothbrush Refills 8 Pack

13
better than 1/2 price on selected Pro Care
Learn More
Members Only! 1/2 price on selected Pro Care
Learn More
    Discounted price £13.50 each   Original price was £28.00 £28.00 £13.50 each

ProCare Water Flosser Black

149
better than 1/2 price on selected Pro Care
Learn More
Members Only! 1/2 price on selected Pro Care
Learn More
    Discounted price £25.00 each   Original price was £60.00 £60.00 £25.00 each

Superdrug ProCare Sonic Replacement Toothbrush Heads x4

11
better than 1/2 price on selected Pro Care
Learn More
Members Only! 1/2 price on selected Pro Care
Learn More
    Discounted price £13.50 each   Original price was £28.00 £28.00 £3.38 each

Superdrug Pro Care Sensitive Whitening Toothpaste

Options: + 2 sizes
115
better than 1/2 price on selected Pro Care
Learn More
Members Only! 1/2 price on selected Pro Care
Learn More
    Discounted price £0.95 each   Original price was £2.00 £2.00 £12.67 per 1l

Pro Care Antibacterial Total Clean Toothbrush Refill

2
better than 1/2 price on selected Pro Care
Learn More
Members Only! 1/2 price on selected Pro Care
Learn More
    Discounted price £8.00 each   Original price was £17.00 £17.00 £8.00 each

Superdrug ProCare Water Flosser

149
better than 1/2 price on selected Pro Care
Learn More
Members Only! 1/2 price on selected Pro Care
Learn More
    Discounted price £25.00 each   Original price was £60.00 £60.00 £25.00 each

Superdrug Procare Sensitive Mouthwash 500ml

44
better than 1/2 price on selected Pro Care
Learn More
Members Only! 1/2 price on selected Pro Care
Learn More
    Discounted price £1.60 each   Original price was £3.50 £3.50 £3.20 per 1l

Superdrug Procare Fresh Breath Mouthwash 500ml

Options: + 2 sizes
26
better than 1/2 price on selected Pro Care
Learn More
Members Only! 1/2 price on selected Pro Care
Learn More
    Discounted price £1.60 each   Original price was £3.50 £3.50 £3.20 per 1l

Superdrug ProCare Total Clean Toothpaste 125ml

46
better than 1/2 price on selected Pro Care
Learn More
Members Only! 1/2 price on selected Pro Care
Learn More
    Discounted price £1.20 each   Original price was £2.50 £2.50 £9.60 per 1l

Pro Care Sonic White

6
better than 1/2 price on selected Pro Care
Learn More
Members Only! 1/2 price on selected Pro Care
Learn More
    Discounted price £26.00 each   Original price was £55.00 £55.00 £26.00 each

Superdrug Procare Sensitive Toothpaste 75ml

59
better than 1/2 price on selected Pro Care
Learn More
Members Only! 1/2 price on selected Pro Care
Learn More
    Discounted price £0.95 each   Original price was £2.00 £2.00 £12.67 per 1l

ProCare Total Clean Refill Heads 4 Pack

40
better than 1/2 price on selected Pro Care
Learn More
Members Only! 1/2 price on selected Pro Care
Learn More
    Discounted price £8.00 each   Original price was £17.00 £17.00 £2.00 each

Superdrug Procare 6-in-1 Mouthwash 500ml

21
better than 1/2 price on selected Pro Care
Learn More
Members Only! 1/2 price on selected Pro Care
Learn More
    Discounted price £1.60 each   Original price was £3.50 £3.50 £3.20 per 1l

Superdrug ProCare Whitening Toothbrush Heads x4

6
better than 1/2 price on selected Pro Care
Learn More
Members Only! 1/2 price on selected Pro Care
Learn More
    Discounted price £8.00 each   Original price was £17.00 £17.00 £2.00 each

Superdrug Procare Whitening Toothpaste

36
better than 1/2 price on selected Pro Care
Learn More
Members Only! 1/2 price on selected Pro Care
Learn More
    Discounted price £0.95 each   Original price was £2.00 £2.00 £12.67 per 1l

Pro Care Toothbrush 4pk Medium

15
better than 1/2 price on selected Pro Care
Learn More
Members Only! 1/2 price on selected Pro Care
Learn More
    Discounted price £1.00 each   Original price was £3.00 £3.00 25p each

Superdrug ProCare Enamel Protect Toothpaste 75ml

Options: + 2 sizes
34
better than 1/2 price on selected Pro Care
Learn More
Members Only! 1/2 price on selected Pro Care
Learn More
    Discounted price £1.45 each   Original price was £3.00 £3.00 £19.33 per 1l

Superdrug ProCare Sensitive Comfort Toothbrush

16
better than 1/2 price on selected Pro Care
Learn More
Members Only! 1/2 price on selected Pro Care
Learn More
    Discounted price £0.95 each   Original price was £2.00 £2.00 95p each

ProCare Purple Refill Heads 2 Pack

0
better than 1/2 price on selected Pro Care
Learn More
Members Only! 1/2 price on selected Pro Care
Learn More
    Discounted price £6.50 each   Original price was £14.00 £14.00 £3.25 each

Superdrug ProCare Power Toothbrush Adaptor

9
better than 1/2 price on selected Pro Care
Learn More
Members Only! 1/2 price on selected Pro Care
Learn More
    Discounted price £2.65 each   Original price was £5.50 £5.50 £2.65 each

Pro Care Sensitive Toothbrush Refills 4 Pack

14
better than 1/2 price on selected Pro Care
Learn More
Members Only! 1/2 price on selected Pro Care
Learn More
    Discounted price £8.00 each   Original price was £17.00 £17.00 £2.00 each

Superdrug Coconut Whitening Toothpaste 75ml

70
better than 1/2 price on selected Pro Care
Learn More
Members Only! 1/2 price on selected Pro Care
Learn More
    Discounted price £1.90 each   Original price was £4.00 £4.00 £25.33 per 1l

Pro Care Gum Care Toothpaste 75ml

22
better than 1/2 price on selected Pro Care
Learn More
Members Only! 1/2 price on selected Pro Care
Learn More
    Discounted price £0.95 each   Original price was £2.00 £2.00 £12.67 per 1l

Superdrug Whitening Charcoal Toothpaste 75ml

Options: + 2 sizes
249
better than 1/2 price on selected Pro Care
Learn More
Members Only! 1/2 price on selected Pro Care
Learn More
    Discounted price £1.90 each   Original price was £4.00 £4.00 £25.33 per 1l

Superdrug ProCare Teeth Whitening Strips

62
better than 1/2 price on selected Pro Care
Learn More
Members Only! 1/2 price on selected Pro Care
Learn More
    Discounted price £7.45 each   Original price was £15.00 £15.00 53p each

Pro Care 3 Day Teeth Whitening Dissolve Strips

0
better than 1/2 price on selected Pro Care
Learn More
Members Only! 1/2 price on selected Pro Care
Learn More
    Discounted price £7.45 each   Original price was £15.00 £15.00 £416.20 per 1kg

Pro Care Teeth Whitening Strips Coconut

1
better than 1/2 price on selected Pro Care
Learn More
Members Only! 1/2 price on selected Pro Care
Learn More
    Discounted price £7.45 each   Original price was £15.00 £15.00 £242.67 per 1kg

Colgate Max Fresh Toothpaste with Cooling Crystals 125ml

763
1/2 price on selected Colgate
Learn More
    Discounted price £2.99 each   Original price was £5.99 £5.99 £23.92 per 1l

Superdrug Sensitive Charcoal Toothpaste 75ml

40
better than 1/2 price on selected Pro Care
Learn More
Members Only! 1/2 price on selected Pro Care
Learn More
    Discounted price £1.90 each   Original price was £4.00 £4.00 £25.33 per 1l

Pro Care Sensitive Dental Flossers with Toothpick Shred Resistant

14
Members Only! 3 for 2 on selected Pro Care
Learn More
    Original price £2.49 each £2.49 each

Superdrug ProCare Instant Whitening Toothpaste 75ml

17
better than 1/2 price on selected Pro Care
Learn More
Members Only! 1/2 price on selected Pro Care
Learn More
    Discounted price £1.95 each   Original price was £4.00 £4.00 £26.00 per 1l

Oral-B iO2 Calm Pink Electric Toothbrush Whitening Edition

6402
Members Only! Better than 1/2 price on selected Oral B
Learn More
  £44.99   Original price £99.99 each £99.99 each
Member Price     £44.99 £44.99 each
 

Oral-B Pro Precision Clean Toothbrush Heads 8 Pack

Options: + 2 sizes
391
1/2 price on selected Oral B
Learn More
    Discounted price £15.49 each   Original price was £30.99 £30.99 £1.94 each

Oral-B iO Gentle Care Black Toothbrush Heads 4 Pack

48
Better Than Half Price on selected Oral B
Learn More
  £24.99   Original price £53.99 each £13.50 each
Member Price     £24.99 £6.25 each
 

HiSmile Stain Id Mouthwash

0
Members Only! Save 1/3 on selected HiSmile
Learn More
Sorry, Store Pick-up Only
  £9.99   Original price £14.99 each £14.99 per 1l
Member Price     £9.99 £9.99 per 1l
 
Available in Stores only

HiSmile Blue Raspberry Toothpaste

0
Members Only! Save 1/3 on selected HiSmile
Learn More
  £5.99   Original price £8.99 each £8.99 each
Member Price     £5.99 £5.99 each
 

HiSmile Miffy Electric Toothbrush V2

4
Members Only! 1/2 Price on selected HiSmile
Learn More
  £19.49   Original price £38.99 each £19.50 each
Member Price     £19.49 £9.75 each
 

Oral-B iO2 Night Black Electric Toothbrush Whitening Edition

6402
Members Only! Better than 1/2 price on selected Oral B
Learn More
  £44.99   Original price £99.99 each £99.99 each
Member Price     £44.99 £44.99 each
 

Pro Care Toothbrush 4pk Soft

17
better than 1/2 price on selected Pro Care
Learn More
Members Only! 1/2 price on selected Pro Care
Learn More
    Discounted price £1.00 each   Original price was £3.00 £3.00 25p each

Oral-B iO Ultimate Clean Toothbrush Heads 4 Pack

Options: + 2 sizes
987
Better Than Half Price on selected Oral B
Learn More
  £24.99   Original price £53.99 each £13.50 each
Member Price     £24.99 £6.25 each
 

Oral-B Pro 1 Pink Electric Toothbrush + Travel Case

93
Members Only! 1/2 Price on selected Oral B
Learn More
  £34.99   Original price £69.99 each £69.99 each
Member Price     £34.99 £34.99 each
 

Superdrug Charcoal Gum Health Toothpaste 75ml

6
better than 1/2 price on selected Pro Care
Learn More
Members Only! 1/2 price on selected Pro Care
Learn More
    Discounted price £1.90 each   Original price was £4.00 £4.00 £25.33 per 1l

The Breath Co Healthy Gums Oral Rinse Mouthwash 500Ml

105
Save 1/3 on selected The Breath Co
Learn More
    Discounted price £6.66 each   Original price was £9.99 £9.99 £13.32 per 1l

Superdrug ProCare Purple Toothpaste 75ml

Options: + 2 sizes
160
Members Only! Now £5 on selected Pro Care
Learn More
  £2.00   Original price £5.00 each £66.67 per 1l
Member Price     £2.00 £26.67 per 1l
 

ProCare Purple Whitening Strips x12

76
Members Only! £8 on selected Pro Care
Learn More
  £8.00   Original price £16.00 each £1.33 each
Member Price     £8.00 67p each
 

Pro Care Battery Electric Toothbrush

30
Everyday Low Price on selected Pro Care
Learn More
    Original price £6.00 each £6.00 each

Oral-B Io2 Night Black Electric Toothbrush Holiday Giftset

0
Members Only! Better than 1/2 price on selected Oral B
Learn More
  £47.99   Original price £99.99 each £99.99 each
Member Price     £47.99 £47.99 each
 

Philips Sonicare 3100 Sonic Electric Toothbrush White, HX4032/21

24
1/2 price on selected Philips
Learn More
    Discounted price £39.99 each   Original price was £84.99 £84.99 £122.29 per 1kg

HiSmile Grape Bubblegum Toothpaste

0
Members Only! Save 1/3 on selected HiSmile
Learn More
  £5.99   Original price £8.99 each £8.99 each
Member Price     £5.99 £5.99 each
 

Oral-B iO Ultimate Clean Black Toothbrush Heads 2 Pack

987
1/2 price on selected Oral B
Learn More
    Discounted price £14.99 each   Original price was £29.99 £29.99 £7.50 each

Oral-B Pro 1 Blue Electric Toothbrush + Travel Case

93
Members Only! 1/2 Price on selected Oral B
Learn More
  £34.99   Original price £69.99 each £69.99 each
Member Price     £34.99 £34.99 each
 

Superdrug ProCare Whitening Toothbrush

5
better than 1/2 price on selected Pro Care
Learn More
Members Only! 1/2 price on selected Pro Care
Learn More
    Discounted price £0.95 each   Original price was £2.00 £2.00 95p each

Superdrug ProCare Tongue Cleaner x2

12
Members Only! 3 for 2 on selected Pro Care
Learn More
    Original price £4.00 each £2.00 each