Filter products

Product type

Brand

Size

Refine by price

Colour

Currently in stock

Vegan

Bundles category

Sun protection factor

Organic

On promotion

Review rating

Marketplace product

Promotions

Skin type

Paraben free

Oil free

Face Serums

SHOP BY INGREDIENT

How to add a serum into your routine

How to apply serum on face >
How to apply serum on eyes >
e1322_SerumPLP_HowTo_Face.jpg e1322_SerumPLP_HowTo_Face.jpg
Hide This Information ^
e1322_SerumPLP_HowTo_Eyes.jpg e1322_SerumPLP_HowTo_Eyes.jpg
Hide This Information ^

Read more about serums

773 products found
Items per page 60
Sort by

Me + Hyaluronic Acid Booster 100ml

Options: + 2 sizes
109
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Save 1/3 on selected Me+
Learn More
    Discounted price £9.99 each   Original price was £15.00 £15.00 £99.90 per 1l

Me+ Retinol And Tranexamic Acid Serum 30ml

64
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Save 1/3 on selected Me+
Learn More
    Discounted price £5.99 each   Original price was £9.00 £9.00 £199.67 per 1l

Superdrug Skin Vitamin C Serum 50ml

44
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Buy 1 get 2nd 1/2 price on selected Superdrug Skin & Bodycare
Learn More
    Original price £5.00 each £100.00 per 1l

Me+ Salicylic Acid 100ml

Options: + 2 sizes
70
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Save 1/3 on selected Me+
Learn More
    Discounted price £11.66 each   Original price was £17.50 £17.50 £116.60 per 1l

Me+ Niacinamide & Zinc Booster 100ml

Options: + 2 sizes
101
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Save 1/3 on selected Me+
Learn More
    Discounted price £9.99 each   Original price was £15.00 £15.00 £99.90 per 1l

Vitamin E Moisturise Boost Facial Serum 100ml

37
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Buy 1 get 2nd 1/2 price on selected Superdrug Skin & Bodycare
Learn More
20% Off Vitamin E
Learn More
    Original price £7.00 each £70.00 per 1l

Optimum Retinol Serum Extra Strength 0.3% 30ML

31
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Members Only! 1/2 price on selected Optimum
Learn More
  £7.50   Original price £15.00 each £500.00 per 1l
Member Price     £7.50 £250.00 per 1l
 

Geek & Gorgeous 101 A-Game 10 0.1% Retinal Serum 30ml

7
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
    Original price £18.99 each £633.00 per 1l

Me+ Salicylic Acid with Cica Booster 30ml

Options: + 2 sizes
70
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Save 1/3 on selected Me+
Learn More
    Discounted price £5.99 each   Original price was £8.00 £8.00 £199.67 per 1l

Me+ Tranexamic Acid Booster 30ml

70
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Save 1/3 on selected Me+
Learn More
    Discounted price £5.33 each   Original price was £8.00 £8.00 £177.67 per 1l

I'm From Rice Serum 30ml

0
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
    Original price £24.99 each £833.00 per 1l

Me+ Hyaluronic Booster 30ml

292
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Save 1/3 on selected Me+
Learn More
    Discounted price £4.00 each   Original price was £6.00 £6.00 £133.33 per 1l

NIVEA Epigenetics Age Rewind Face Serum with Epicelline 30ml

1376
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
1/2 price on selected Nivea
Learn More
only £15 on selected Nivea
Learn More
    Discounted price £15.00 each   Original price was £34.99 £34.99 £500.00 per 1l

Optimum Collagen Eye Cream 15ml

51
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Members Only! 1/2 price on selected Optimum
Learn More
  £7.50   Original price £15.00 each £1000.00 per 1l
Member Price     £7.50 £500.00 per 1l
 

L'Oreal Paris Revitalift Filler HYALURONIC ACID & PDRN Serum 30ml

80
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
1/2 price on selected L'Oréal Paris Skincare
Learn More
    Discounted price £15.99 each   Original price was £31.99 £31.99 £333.33 per 1l

Optimum Collagen Serum 30ml

50
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Members Only! 1/2 price on selected Optimum
Learn More
  £7.50   Original price £15.00 each £500.00 per 1l
Member Price     £7.50 £250.00 per 1l
 

Me+ Retinol Booster 30ML

45
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Save 1/3 on selected Me+
Learn More
    Discounted price £5.33 each   Original price was £8.00 £8.00 £177.67 per 1l

LOréal Paris Age Perfect Serum Le Duo Collagen Boost, 30ml

751
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Members Save 1/3 on selected L'Oréal Paris Age Perfect
Learn More
  £21.32   Original price £31.99 each £1066.33 per 1l
Member Price     £21.32 £710.67 per 1l
 

Me+ Niacinamide & Zinc Booster 30ml

Options: + 2 sizes
101
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Save 1/3 on selected Me+
Learn More
    Discounted price £5.33 each   Original price was £8.00 £8.00 £177.67 per 1l

L'Oreal Paris Revitalift Laser Pure Retinol Night Serum 30ml

766
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Save 1/3 on selected L'Oréal Paris Revitalift Laser Skincare
Learn More
    Discounted price £21.32 each   Original price was £31.99 £31.99 £710.67 per 1l

Optimum Peptide Serum 40ml

51
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Members Only! 1/2 price on selected Optimum
Learn More
  £7.50   Original price £15.00 each £375.00 per 1l
Member Price     £7.50 £187.50 per 1l
 

Me+ Salicylic Acid & AHA Body Serum

21
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Save 1/3 on selected Me+
Learn More
    Discounted price £5.33 each   Original price was £8.00 £8.00 £21.32 per 1l

Superdrug Skin Hydrate Serum 50ml

33
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Buy 1 get 2nd 1/2 price on selected Superdrug Skin & Bodycare
Learn More
    Original price £4.00 each £80.00 per 1l

Naturally Radiant 2-in-1 Moisturiser & Serum 50ml

55
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Buy 1 get 2nd 1/2 price on selected Superdrug Skin & Bodycare
Learn More
    Original price £6.00 each £120.00 per 1l

Beauty Of Joseon Glow Serum Propolis + Niacinamide 30ml

8
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Save 20% on selected Beauty of Joseon
Learn More
    Discounted price £11.99 each   Original price was £14.99 £14.99 £399.67 per 1l

Medicube PDRN Pink Peptide Serum 30ml

0
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
    Original price £17.89 each £596.33 per 1l

NIVEA Cellular Luminous 630 Anti-Dark Spot Face Serum 30ml

39
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Better than half price on selected Nivea
Learn More
    Discounted price £11.99 each   Original price was £31.99 £31.99 £399.67 per 1l

CeraVe Skin Renewing 10% Pure Vitamin C Serum 30ml

2
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Save up to 30% on selected CeraVe
Learn More
    Discounted price £22.50 each   Original price was £29.99 £29.99 £750.00 per 1l

L'Oréal Paris Laser Tri-Peptides Age-Correcting Serum 30ml

308
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Online Only! 1/2 price on selected L'Oréal Paris Revtalift Laser
Learn More
Save 1/3 on selected L'Oréal Paris Revitalift Laser Skincare
Learn More
    Discounted price £15.99 each   Original price was £31.99 £31.99 £533.00 per 1l

Superdrug Trichology Tonic 150ml

205
Buy 1 get 2nd 1/2 price on selected Superdrug Trichology
Learn More
    Original price £4.00 each £26.67 per 1l

CeraVe Hydrating Hyaluronic Acid Serum 30ml

231
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Save up to 30% on selected CeraVe
Learn More
    Discounted price £16.09 each   Original price was £22.99 £22.99 £536.33 per 1l

B. Intense Hydrating Serum 30ml

43
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Buy 1 get 2nd 1/2 price on selected Superdrug Skin & Bodycare
Learn More
    Original price £10.00 each £333.33 per 1l

Superdrug Skin Vitamin C Serum 15ml

0
3 for 2 on selected
Learn More
    Original price £3.00 each £200.00 per 1l

Garnier Brightening Serum 4% Vitamin C Niacinamide Salicylic Acid30ml

972
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
    Original price £13.99 each £466.33 per 1l

LOréal Paris Revitalift Clinical 12% Pure Vitamin C Serum 30ml

1987
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
1/2 price on selected L'Oréal Paris Skincare
Learn More
    Discounted price £15.99 each   Original price was £31.99 £31.99 £533.00 per 1l

Beauty Of Joseon Glow Deep Serum Rice + Alpha Arbutin 30ml

81
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Save 20% on selected Beauty of Joseon
Learn More
    Discounted price £11.99 each   Original price was £14.99 £14.99 £399.67 per 1l

L'Oréal Paris Age Perfect Micro Collagen Firming Serum

131
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
2 for £18 on selected L'Oréal Paris Age Perfect
Learn More
    Original price £17.99 each £124.76 per 1kg

Geek & Gorgeous 101 A-Game 5 0.05% Retinal Serum 30Ml

2
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Sorry, Store Pick-up Only
    Original price £13.49 each £449.67 per 1l
Available in Stores only

Beauty of Joseon Pore Firming Serum 30ml

0
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Save 20% on selected Beauty of Joseon
Learn More
    Discounted price £11.99 each   Original price was £14.99 £14.99 £399.67 per 1l

L'Oréal Paris Revitalift Laser Renew Anti-Ageing Serum 30ml

81
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Save 1/3 on selected L'Oréal Paris Revitalift Laser Skincare
Learn More
    Discounted price £21.32 each   Original price was £31.99 £31.99 £710.67 per 1l

Hada Labo Tokyo Premium Lotion 150Ml

92
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Save 25% on selected Hada Labo
Learn More
    Discounted price £16.49 each   Original price was £21.99 £21.99 £109.93 per 1l

Aveeno Face Calm + Restore Oat Serum 30ml

1076
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
3 for 2 on selected Aveeno
Learn More
    Original price £16.99 each £566.33 per 1l

La Roche-Posay Hyalu B5 Suractivated Anti-wrinkle Replumping Serum 30ml

28
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Save 20% on selected La Roche-Posay
Learn More
Sorry, Store Pick-up Only
    Discounted price £35.99 each   Original price was £44.99 £44.99 £1199.67 per 1l
Available in Stores only

Me+ Vitamin C with Squalane Booster 30ml

66
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Save 1/3 on selected Me+
Learn More
    Discounted price £7.99 each   Original price was £12.00 £12.00 £266.33 per 1l

Superdrug Skin Essentials Q10 Anti-Wrinkle Serum 50ml

34
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Buy 1 get 2nd 1/2 price on selected Superdrug Skin & Bodycare
Learn More
    Original price £5.00 each £100.00 per 1l

E.L.F. Skin Bright Icon Vitamin C + E + Ferulic Serum 30Ml

2325
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
    Original price £15.99 each £533.00 per 1l

Geek & Gorgeous 101 C-Glow 15% Vitamin C Serum 30ml

8
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
    Original price £11.99 each £399.67 per 1l

B. Calm Soothing Serum For Sensitive Skin

35
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Buy 1 get 2nd 1/2 price on selected Superdrug Skin & Bodycare
Learn More
    Original price £10.00 each £10.00 each

Garnier Targeted Anti Dark Spot Night Serum for Face

389
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
    Original price £14.99 each £499.67 per 1l

L'Oréal Paris Bright Reveal Niacinamide Dark Spot Serum 30ml

832
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Online Only! Now £10 on selected L'Oréal Paris Skincare
Learn More
1/2 price on selected L'Oréal Paris Skincare
Learn More
    Discounted price £10.00 each   Original price was £31.99 £31.99 £333.33 per 1l

SKIN1004 Madagascar Centella Hyalu-Cica Water-Fit Sun Serum SPF50 50ml

4
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
    Original price £15.99 each £319.80 per 1l

skinPharmacy Collagen Anti-Ageing Time Fix Serum 20ml

1
Save an extra 10% when you buy 2+ items
Learn More
    Discounted price £10.00 each   Original price was £99.90 £99.90 £500.00 per 1l

Vitamin E Serum 50ml

317
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Buy 1 get 2nd 1/2 price on selected Superdrug Skin & Bodycare
Learn More
20% Off Vitamin E
Learn More
    Original price £5.00 each £100.00 per 1l

Beauty Of Joseon Revive Serum Ginseng + Snail Mucin 30ml

6
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Save 20% on selected Beauty of Joseon
Learn More
    Discounted price £11.99 each   Original price was £14.99 £14.99 £399.67 per 1l

Simple Hydrate+ 3% Hyaluronic Acid + Vitamin B5 Serum 30 ml

547
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Buy 1 get 2nd 1/2 price on selected Simple
Learn More
    Original price £9.99 each £333.00 per 1l

Aveeno Face Calm + Restore SPF 50 50ml 

241
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
3 for 2 on selected Aveeno
Learn More
    Original price £16.99 each £339.80 per 1l

Me+ AHA BHA Peel 30ML

51
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Save 1/3 on selected Me+
Learn More
    Discounted price £5.00 each   Original price was £7.50 £7.50 £166.67 per 1l

Me+ Hyaluronic Acid Booster 9ml

Options: + 2 sizes
109
3 for 2 on selected
Learn More
    Original price £3.00 each £333.33 per 1l

L'Oréal Men Expert Power Age Serum 30ml

548
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Buy 1 get 2nd 1/2 price on selected L'Oréal Paris Men Expert Skincare
Learn More
    Original price £19.99 each £666.33 per 1l

Glow Cocktail Firming & Hydrating Concentrated Serum 30ml

0
Buy 2, Get an Extra 15% Off – Auto-Applied at Checkout!
Learn More
    Discounted price £9.99 each   Original price was £69.00 £69.00 £333.00 per 1l