NIVEA Deodorant Pearl & Beauty Spray 35ml

    Original price £1.99 each £56.86 per 1l
NIVEA MEN Anti-Perspirant Deodorant Roll-On, Cool Kick, 50ml

Free NIVEA Men deodorant 50ml when you spend £15, Online only on selected NIVEA

Shop Offer

Offer

3 for 2 on selected
Learn More
Size: 35ML (£1.99)
35ML £1.99 £56.86 per 1l
250ML £5.49 £21.96 per 1l
We're sorry but this product is no longer available online
1/7

NIVEA Deodorant Pearl & Beauty Spray 35ml

    Original price £1.99 each £56.86 per 1l
NIVEA MEN Anti-Perspirant Deodorant Roll-On, Cool Kick, 50ml

Free NIVEA Men deodorant 50ml when you spend £15, Online only on selected NIVEA

Shop Offer

Offer

3 for 2 on selected
Learn More
Size: 35ML (£1.99)
35ML £1.99 £56.86 per 1l
250ML £5.49 £21.96 per 1l
We're sorry but this product is no longer available online

Collect from store

Search for a Store

Home Delivery Information

Delivery Options & Info

Product Information

NIVEA Pearl & Beauty deodorant for smooth & beautiful underarms. 48h reliable anti-perspirant protection that cares for your skin.

Nivea Pearl & Beauty Anti-Perspirant Deodorant With Precious Pearl Extracts Evens Out Your Skin Tone And Offers You Velvety Smooth & Beautiful Underarms. The Deodorant Combines 48 Hours Reliable Protection Against Sweat And Body Odour With Care For Your Underarm Skin. A Modern Airy Accord Infused With A Sparkling Berry Cocktail In The Top Notes Gives Instant Freshness To This Creation Before Juicy Peach And A Delicate Floral Bouquet Of Violet, Jasmin, Freesia And Muguet Unveil In The Heart. Base Notes Of Creamy Sandalwood, Warm Vanilla And Soft Musk Give A Caring And Powdery Beauty Facet To This Creation.

Product Benefits:
Smooth & Beautiful Underarms, Contains Pearl Extract
Reliable 48H Anti-Perspirant Protection That Cares For Your Skin
Quick Dry
No Ethyl Alcohol
Skin Tolerance Dermatologically Proven

Product code: 318213

EAN: 0000042126690

Our customers say

AI Summary

Customers generally like the product's fresh, subtle fragrance, ease of application and suitability for sensitive skin. Many appreciate its travel-friendly size and good value. However, some users report it leaves a white residue and that protection doesn't last long for everyone. Delivery issues are rare but there are occasional shipments to the wrong address.

  • genai.genai.review.summary.pro Fresh fragrance
  • genai.genai.review.summary.pro Suitable for sensitive skin
  • genai.genai.review.summary.pro Easy application
  • genai.genai.review.summary.con Leaves white residue
  • genai.genai.review.summary.con Short-lasting protection